Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Jubileum!

Här här hittar du
information om
vår jubileumshelg
2018 >>
Välkommen!

SvSR Landskrona Officiell 15/5 2016
Domare Edgar Bajona, Kanada

BIS Badavie Konquestador
BH-2 CERT Sundown Gossip And Champagne
BH-3 Dabka's Mackenzi
BH-4 Dabka's Italy
R-CERT Ta'zim Hatim Hidayat

BIM Badavie Qiara
BT-2 Qirmizi Magnolia
BT-3 CERT Abu Al Khayar Kailah
BT-4 R-CERT Ta'zim Hawra Haziqah

Babyvalpklass tikar
1 HP Aziz Qitarah [BIS BABYVALP]

Valpklass tikar
1 HP Ainbusken's Alva [BIS VALP]

Juniorklass hanar
EXC-1 CK Dabka's Rocky - Klubbdiplom [BIM JUNIOR]
EXC-2 CK Ta'zim Jawan Jaleed
EXC-3 CK Badavie Arezzo
EXC-4 CK Amiyat Darth Vader
EXC Abu Al Khayar Kyle
EXC Amiyat Dengar
EXC Soheil Nour Chilion
EXC Soheil Nour Chitharazat

Unghundsklass hanar
EXC-1 CK Sundown Gossip And Champagne - Klubbdiplom [BIS UNGHUND]
EXC-2 Shirin Roya Motavralled Molayem
EXC-3 Zandirah's Stargazer

Öppenklass hanar
EXC-1 CK Ta'zim Hatim Hidayat - Klubbdiplom
EXC-2 CK Afifa Altaaf
EXC-3 Barakisch Timsar Daraje
EXC-4 Dahaqin Chaqib
EXC Abu Al Khayar Farooq
EXC Barakisch Taban Darcin
EXC Barakisch Ta'Sir Darab
EXC Hisilome's Jason

Championklass hanar
EXC-1 CK Badavie Konquestador - Klubbdiplom
EXC-2 CK Dabka's Mackenzi
EXC-3 CK Qirmizi Parsifal
EXC-4 CK Baklava’s Special Edition
EXC CK Elamir Sao Jose

Veteranklass hanar
EXC-1 CK Dabka's Italy - Klubbdiplom [BIS VETERAN]
EXC-2 CK Badavie Heat Of The Night
EXC-3 Dyynien Idiz Imbus

Juniorklass tikar
EXC-1 CK Abu Al Khayar Kailah - Klubbdiplom [BIS JUNIOR]
EXC-2 CK Ta'zim Jarah Jewanah
EXC-3 Dabka's Ronja
EXC-4 Husniya's Abreshmina
EXC Abu Al Khayar Khioni
EXC Amal Hayati Oonah Nadira Al Jameela
EXC Amiyat Dantooine
EXC Dabka's Queen Qandy
EXC Husniya's Aaleyah
VG Dhawati Bari'Ah Alnilam

Unghundsklass tikar
EXC-1 CK Speedfreaks Fire-And-Ice - Klubbdiplom [BIM UNGHUND]
VG-2 Zandirah's Stand My Ground

Öppenklass tikar
EXC-1 CK Ta'zim Hawra Haziqah - Klubbdiplom
EXC-2 CK Baklava's Classic Edition
EXC-3 Baklava's Magic Edition
EXC-4 Boye Bami Bahar Alqom
EXC Canapus Yamina
EXC Canapus Yasmin
EXC Ta'zim Fairuhz Fellah
EXC Yashars Dahab Dalal

Championklass tikar
EXC-1 CK Badavie Qiara - Klubbdiplom
EXC-2 CK Qirmizi Magnolia
EXC-3 CK Shirin Roya Idalika
EXC-4 CK Abu Al Khayar Fatimah
EXC Dabka's Miss Pims
EXC Elamir Bela Burberry
EXC Husniya Har Kala Rachi
EXC Kirman Eudora
EXC Ta'zim Hiilah Hannadih

Veteranklass tikar
EXC-1 CK Barakisch Qabil Advie - Klubbdiplom [BIM VETERAN]
EXC-2 Ma'A Zalek Motavalled Zarrin

Uppfödarklass
1 HP Kennel Ta'zim [BIS UPPFÖDARGRUPP]
2 HP Kennel Dabka

Avelsklass
1 HP Qirmizi Ovation [BIS AVELSGRUPP]

Parklass
Djelal Beautiful Jade & Ta'zim Gaia Gemmilah [BIS PAR]