Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Jubileum!

Här här hittar du
information om
vår jubileumshelg
2018 >>
Välkommen!

SvVK Upplands Väsby Officiell 25/3 2018
Domare Arnaldo Cotugno, valpar Carina Ekwall
Antal deltagande hundar: 27+27

BIR BIS-3 C.I.B. NO UCH NORD JV-15 SE UCH Sundown Gossip And Champagne
BH-2 C.I.B. JEUW-15 NORD UCH Baklava's Special Edition
BH-3 CERT CHAMPIONAT Badavie Arezzo
BH-4 R-CERT Mehr Angiz Leander Kapitän
BIM C.I.B. EE CH FI UCH FI V-15 NORD UCH SE V-16 Husniya Har Kala Rachi
BT-2 SE UCH Amiyat Dantooine
BT-3 CERT Almiidhi Daizee
BT-4 R-CERT Mehr Angiz Lia Ascona

Babyvalpklass tikar
1 HP Red Hawk's Fahima Fahmi [BIR BIS-2 BABYVALP]

Juniorklass hanar
EXC-1 CK ZADONAS DURANDAL
EXC-2 CK EMOTICON COLD AS ICE
EXC-3 CK LAGS LATIFHA LAHMIR
EXC-4 HISILOME'S MELEAGRANT
EXC KHALILS GHANEM
EXC HISILOME'S MERLIN
EXC DAHAQIN FAYAAZ
EXC KNIGHTELLINGTON EFTIKHAR
VG PERSIAN DRAGON BUGATTI
VG MAJO'S PALOMINO

Unghundsklass hanar
EXC-1 CK ALMIIDHI DUNGAH
EXC-2 CK BADAVIE BUCCINO
EXC-3 DAHAQIN ETTIFAQ
VG-3 DJELAL IBN ABHA

Bruksklass hanar
EXC-1 AL A'LIM JAWDAT
EXC-2 SHARWASSIM CHAWKI

Öppenklass hanar
EXC-1 CK BH-3 CERT BADAVIE AREZZO
EXC-2 CK BH-4 R-CERT MEHR ANGIZ LEANDER KAPITÄN
EXC-3 CK TA'ZIM GABHIR GALAL
EXC-4 HISILOME'S LANCELOT

Championklass hanar
EXC-1 CK BIR BIS-3 SUNDOWN GOSSIP AND CHAMPAGNE
EXC-2 CK BH-2 BAKLAVA'S SPECIAL EDITION
EXC-3 CK AMIYAT DARTH VADER
EXC-4 MALA'S AMAL AMIR ARIJAN IBN JATO
EXC BADAVIE PRINCE CHARMING

Veteranklass hanar
EXC-1 ELSTO AKIL-KHARIZ
EXC-2 DYYNIEN IDIZ IMBUS

Juniorklass tikar
EXC-1 CK AMIYAT EXODEEN
EXC-2 CK AMIYAT ESSOWYN
EXC-3 CK LAGS LATIFHA LAVINIA
EXC-4 YALAMEH RADIJA TAHMINA
EXC TA'ZIM KAALICHA
EXC LAGS LATIFHA LAMYA
EXC HISILOME'S MORGAN LE FAY
EXC HISILOME'S MORGAINE

Unghundsklass tikar
EXC-1 CK BT-3 CERT ALMIIDHI DAIZEE
EXC-2 CK SADAQA MALIKAH BINT PILOSELLA
EXC-3 MANDANA MIN EL AKBAR
VG-4 SHAMALI KIFFA AL SADAQA BINT ISMAH
VG RITZAS TAMAYALLI

Bruksklass tikar
EXC-1 CK SHARWASSIM CHAKIRA
EXC-2 HISILOME'S JASNA

Öppenklass tikar
EXC-1 CK BT-4 R-CERT MEHR ANGIZ LIA ASCONA
EXC-2 CK HALA ANGEL'S AIDA SOL
EXC-3 HISILOME'S JEMMA
EXC-4 XASS FARAH GRACE
EXC TA'ZIM JARAH JEWANAH
EXC ZANDIRAH'S STARRY NIGHT

Championklass tikar
EXC-1 CK BIM HUSNIYA HAR KALA RACHI
EXC-2 CK BT-2 AMIYAT DANTOOINE

Veteranklass tikar
EXC-1 CK MATANAH'S AYELET BAT TSEMAH
EXC-2 BADAVIE PERSIAN PRINCESS
EXC-3 DJELAL BEAUTIFUL JADE
EXC-4 GALERITA'S PILOSELLA