Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Jubileum!

Här här hittar du
information om
vår jubileumshelg
2018 >>
Välkommen!

SKK Jönköping Internationell 20/6 2010
Domare Martha Heine, Tyskland (23+21)


BIR BIG-2 CACIB JWW-06 NORD UCH Badavie Heat Of The Night
BH-2 R-CACIB NO UCH SE UCH Badavie Komander
BH-3 CERT CHAMPIONAT Khalils Tariq Shariar Ibn Jaham
BH-4 Sharwassim Ajib Ibn Shaitaan
BH-R Baghdad Northern Lights
BIM CACIB SE UCH SL CH Dabka's Izzie
BT-2 R-CACIB DK NO UCH FI UCH INT UCH NO LCCH SE LCCH SE UCH Qirmizi Hermione
BT-3 INT UCH NO UCH SE UCH Badavie Uinen
BT-4 CERT Badavie Marilla
BT-R Dabka's Ishana

Juniorklass hanar
1-1 CK BADAVIE ORIENTAL CURRY
1-2 ASHAN AL ZAHRA
2 ELSTO AKIL-KHARIZ

Unghundsklass hanar
1-1 CK BH-4 SHARWASSIM AJIB IBN SHAITAAN
1-2 CK ELAMIR ARMANI
1-3 EL HAMRAH FAHIIM-FAHIR
2 ELAMIR SAO JOSE

Öppenklass hanar
1-1 CK BH-3 CERT CHAMPIONAT KHALILS TARIQ SHARIAR IBN JAHAM
1-2 CK BH-R BAGHDAD NORTHERN LIGHTS
1-3 CK SEADIS DUSTIN HOFFMAN
1-4 DJELAL DRIVE A RACE IN DAKAR
1 AL A'LIM IHMZ BEN MALCOLM
1 DABKA'S GIZMO
1 ULMARRA IBRIIZ
2 BAGHDAD BRONZED AUSSIE

Championklass hanar
1 CK BIR BIG-2 CACIB BADAVIE HEAT OF THE NIGHT
2 CK BH-2 R-CACIB BADAVIE KOMANDER
3 CK DABKA'S ITALY
4 CK VOLANTE'S BIZZARINI
OPL GIDEON DJAAL LHILAL
OPL VOLANTE'S BATTISTA

Veteranklass hanar
1 CK PADTHEWAY NOTORIOUS [BIM VETERAN]

Juniorklass tikar
1-1 CK BADAVIE OCEAN WIND
1-2 BADAVIE OCEAN BREEZE    

Unghundsklass tikar
1-1 CK BT-4 CERT BADAVIE MARILLA
1-2 CK BADAVIE MIRIMA
1-3 AL-SHÉN GHANNAA
1-4 SHARWASSIM AKILAH BINT SHAITAAN    

Bruksklass tikar
1-1 AZIZ CHAMEH

Öppenklass tikar
1-1 CK BT-R DABKA'S ISHANA
1-2 CK SEADIS ELEKTRA
1-3 CK ULMARRA SHAQIRA
1-4 VOLANTE'S CONTESSA
1 ABU BAQR'S HAMHAME
1 KHALILS SHALEH
1 KHALILS THIANA CHERAZADE BINT LUBAH
2 DABKA'S JASMINE

Championklass tikar
1 CK BIM CACIB DABKA'S IZZIE        
2 CK BT-2 R-CACIB QIRMIZI HERMIONE        
3 CK BADAVIE CEDALA    

Veteranklass tikar
1 CK BT-3 BADAVIE UINEN [BIR VETERAN]
2 CK BADAVIE ZERINDE
3 CK SHAFAQ PRISCILLA PALJETTE

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Badavie [BIR BIS-4 UPPFÖDARGRUPP]


BIR Badavie Heat Of The Night BIM Dabka's Izzie


BIS-4 UPPFÖDARGRUPP Kennel Badavie


BIG-2 Badavie Heat Of The Night