Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Jubileum!

Här här hittar du
information om
vår jubileumshelg
2018 >>
Välkommen!

SvVK Ljungbyhed Officiell 12/5 2012
Domare Jarmo Vourinen, Finland

BIM SE UCH SEAFARER YAZD
BH-2 DK UCH SE UCH EL-UBAID'S OTHELLO
BH-3 DE&VDH CH DK UCH FI UCH NO UCH PL CH SE UCH PL CH EE CH AL A'LIM IHMZ BEN MALCOLM
BH-4 C.I.B NORD UCH SE LCCH BAKLAVA'S USHID
CERT YASHARS DJERIDH AAKIL
R-CERT SEE
CHAMPIONAT EL-ADINI LATOOF
BIR CERT CHAMPIONAT VOLANTE'S CA'LA BIONDA
BT-2 SE UCH BAKLAVA'S VERACRUZ
BT-3 SE UCH SE V-09 DHAWATI HADEEYA BINT WARDA
BT-4 R-CERT SEAFARER YALAMEH

Babyvalpklass hanar (1)
1 HP AFIFA ATAYA [BIR BIS-2 BABYVALP]

Valpklass tikar (5)
1 HP ABU AL KHAYAR FELIZIA [BIR BIS-3 VALP]
2 HP KIRMAN EUDORA
3 HP ABU AL KHAYAR FATIMAH
4 KABEERAH ARWEN
OPL EL-UBAID'S SOMERIAN QUEEN

Juniorklass hanar (2)
EXC-1 CK ARRIYAD NOUZAD [BIM JUNIOR]
EXC-2 BARAKISCH TA'SIR DARAB

Unghundsklass hanar (2)
EXC-1 CK R-CERT SEE [BIR BIS-3 UNGHUND]
EXC-2 CK NORD JV-11 QIRMIZI MERIDIAN

Bruksklass hanar (3)
EXC-1 CK BH-3 AL A'LIM IHMZ BEN MALCOLM [BIR BIS-2 BRUKSHUND]
EXC-2 YASHARS CALAZAR IBN HAREEQ
EXC-3 NEMI SANNATIS

Öppenklass hanar (3)
EXC-1 CK CERT YASHARS DJERIDH AAKIL
EXC-2 CK CHAMPIONAT EL-ADINI LATOOF
VG-3 BAKLAVA'S VELINO

Championklass hanar (5)
EXC-1 CK BIM SEAFARER YAZD
EXC-2 CK BH-2 EL-UBAID'S OTHELLO
EXC-3 CK BH-4 BAKLAVA'S USHID
EXC-4 CK DJELAL DRIVE A RACE IN DAKAR
EXC ELAMIR SAO JOSE

Veteranklass hanar (1)
EXC-1 CK AL A'LIM HA'ZERA'ATI EL SHAFAQ [BIM VETERAN]

Juniorklass tikar (6)
EXC-1 CK DABKA'S MIINAH [BIR BIS-3 JUNIOR]
EXC-2 KHAZANAH HAR KALA RACHI ARRAI
EXC-3 ARRIYAD NOUR
EXC-4 BARAKISCH TAYYEBEH DELBAR
EXC BARAKISCH TOUBA DELKASH
VG ARRIYAD NEZHAT

Bruksklass tikar (2)
EXC-1 RITZAS RASHIDA [BIM BRUKSHUND]
VG-2 BISCOTTI BAAZ' ARA EL CAZZINO

Öppenklass tikar (6)
EXC-1 CK BT-4 R-CERT SEAFARER YALAMEH
EXC-2 CK KHALILS TARA SCHEHERAZADE
EXC-3 MA'A ZALEK MOTAVALLED ZARRIN
EXC-4 SHIRIN ROYA AYAZ
EXC ASARAFI QWIN EL CAZZINO
EXC DAHAQIN BILQIS DA'ABA

Championklass tikar (5)
EXC-1 CK BIR CERT CHAMPIONAT VOLANTE'S CA'LA BIONDA
EXC-2 CK BT-2 BAKLAVA'S VERACRUZ
EXC-3 CK DJELAL PASSION RUBY
EXC-4 CK DABKA'S ISHANA
EXC SEADIS ELEKTRA

Veteranklass tikar (4)
EXC-1 CK BT-3 DHAWATI HADEEYA BINT WARDA [BIR BIS VETERAN]
EXC-2 SHAFAQ PRISCILLA PALJETTE
EXC-3 AL-SHÉN QADAA BINT ABLA
VG-4 MA'A ZALEK MOHAL VA ZADAN