Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Glöm inte att
annonsera i
Salukibladets
julnummer!
Boka här >>

SvSR Tånga Hed Inofficiell 18/6 2017
Domare Eva Mackowiak
Antal deltagande hundar: 50

BIS DK UCH SE UCH Michaelkors
BH-2 NORD JV-15 SE UCH Sundown Gossip And Champagne
BH-3 C.I.B. FR CH NORD UCH PL CH SE V-14-15 SL CH Dabka’s Italy
BH-4 C.I.B. & NORD UCH DK V-13 NO V-15 NORD VV-15 SE VV-16 VWW-15 Badavie Konquestador
BIM SE UCH Ta’zim Hiilah Hannadih
BT-2 Almiidih Daizee
BT-3 DK UCH SE LCCH SE UCH Volante’s Ca’La Bionda
BT-4 Dhawati Batul Meissa

Babyvalpklass hanar
1 HP Emoticon Avalanche [BIS BABYVALP]
2 HP Emoticon Cold As Ice

Babyvalpklass tikar
1 HP Amiyat Essowyn [BIM BABYVALP]
2 Emoticon Frostnip

Valpklass hanar
1 HP Shamali Kahar Al Dirw Ibn Jamal [BIS VALP]

Juniorklass hanar
1 HP Almiidih Dungah [BIM JUNIOR, KLUBBDIPLOM]
2 Almiidih Darrakh
3 Dabka’s Sky Light
4 Ashtad Hadia Min Sahra

Unghundsklass hanar
1 Silverhöjdens Gandalf The Grey

Öppenklass hanar
1 HP Red Hawk’s Qadir Salar [KLUBBDIPLOM]
2 HP Amiyat Dengar
3 Baklava’s Limited Edition
4 Dabka’s Rocky
OPL Amiyat Darth Vader
OPL Dahaqin Chaqib

Championklass hanar
1 HP BIS Michaelkors [KLUBBDIPLOM]
2 HP BH-2 Sundown Gossip And Champagne
3 HP Baklava’s Special Edition
4 Abu Al Khayar Khayyam
OPL Badavie V For Victory

Seniorklass hanar
1 HP BH-3 Dabka’s Italy [KLUBBDIPLOM]

Veteranklass hanar
1 HP BH-4 Badavie Konquestador [KLUBBDIPLOM]

Juniorklass tikar
1 HP BT-2 Almiidih Daizee [BIS JUNIOR, KLUBBDIPLOM]
2 Dabka’s Sun Of Samirah
3 Mehr Angie Littlemill Cassata
4 Kabeerah Belfalas

Unghundsklass tikar
1 HP BT-4 Dhawati Batul Meissa [BIS UNGHUND, KLUBBDIPLOM]
2 Aziz Qitarah
3 Dhawati Bellatrix Bint Rafiiqa
4 Husniyas Aaleyah

Öppenklass tikar
1 HP Volante’s D’ashli [KLUBBDIPLOM]
2 Baklava’s Sparkling Edition

Championklass tikar
1 HP BIM Ta’zim Hiilah Hannadih [KLUBBDIPLOM]
2 Husniya Har Kala Rachi
3 Amiyat Dantooine
4 Kirman Eudora
OPL Baklava’s Classic Edition
OPL Kabeerah Arwen
OPL Shirin Roya Ayaz
OPL Baklava’s Magic Edition
OPL El-Ubaid’s Somerian Queen
OPL Al Wathba Esther Fadheela

Seniorklass tikar
1 HP BT-3 Volante’s Ca’La Bionda [BIS SENIOR, KLUBBDIPLOM]

Veteranklass tikar
1 HP Al Wathba Werda Bahiyya [KLUBBDIPLOM]
2 Seadis Elektra
3 Al Wathba Anoosheh Ahadda Khadebra

Avelsklass
1 HP Ahmadi Frost Bite [BIS AVELSGRUPP]

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Almiidih [BIS UPPFÖDARGRUPP]
2 Kennel Emoticon