Här finner du lure coursing för tidigare år. Endast inrapporterade resultat kommer med på denna sidan.
Here you will find earlier lure coursing results.
2022
2-3/4 Norra Åsum
Arr: LCK Södra
Domare: Robert Dirksen, Christiaan Dirksen, Jonny Hedberg, Charlotte Andersson
Resultat >>
16/4 Katrineholm
Arr: LCK Bråviken
Domare: Yvette Charledotter, Mats Carlsson
Resultat >>
24/4 Söderhamn
Arr: LCK Norra
Domare: Johnny Hedberg, Lars-Göran Larsson
Resultat >>
14-15/5 Ollas, Nås
Arr: LCK Svealand
Domare: Yvette Charlesdotter, Lars Göran Larsson
Resultat >>
1-2/8 Olerum, Östra Ryd Internationellt
Arr: LCK Bråviken
Domare: Simon van Zanten, Marie Jarl, Hannele Holmströ
Resultat >>
20/8 Bjurholm
Arr: LCK Norra
Domare: Agneta Doverholt (SE), Andreja Novak (SI)
Resultat >>
27-28/8 Märsta Internationellt
Arr: LCK Svealand
Domare: Dagmar Kohl (DE), Steinar Mathisen (NO), Camilla Johansson (SE)
Resultat >>
17/9 Kristianstad Internationellt
Genrepsprov inför VM 2023
Domare: M Carlsson / A Raappana, I Ekholm Ydreborg / C Dirksen, P Rönn / Y Charlesdotter
Resultat >>
24/9 Östersund
Arr: LCK Norra
Domare: Thomas Brandt (SE), Geir Hammer (NO)
Resultat >>
1-2/10 Färlöv
Arr: LCK Södra
Domare: Jonny Hedberg och Christiaan Dirksen
Resultat >>
8-9/10 Strömstad
Arr: LCK Västra
Domare: Jonny Hedberg, Yvette Charlesdotter
Resultat >>
2021
Datum | Plats | Arrangör | Domare | Typ | PM |
15-16/5 | - | Svealand | - | - | INSTÄLLT |
29-30/5 | - | Västra | - | - | INSTÄLLT |
5-6/6 | Söderhamn | Norra | - | - | INSTÄLLT |
19-20/6 | - | Bråviken | - | - | INSTÄLLT |
17-18/7 | - | Södra | - | - | INSTÄLLT |
31/7 | Katrineholm | Bråviken | Jonny Hedberg Yvette Charlesdotter Camilla Johansson Marie Jarl |
- | resultat >> |
14-15/8 | Bjurholm | Norra | Markku Mähönen (FI) Katrin Raie (EE) |
- | resultat >> |
21/8 | Märsta | Svealand | Karin Koch (DK) Thomas Klokkerhaug (NO) Jonny Hedberg Mats Carlsson |
int | resultat >> |
5/9 | Boden | Norra | Tina Davidsson Peter Rönn |
- | resultat >> |
11-12/9 | Gusum | Bråviken | Susanne Leifors Ingrid Ekholm Ydreborg Thomas Brandt Lars-Göran Larsson |
- | INSTÄLLT |
26/9 | Täby | Svealand | Tina Davidsson Camilla Johansson |
- | resultat >> |
3/10 | Mariestad | Västra | Camilla Johansson Christiaan Dirksen |
- | resultat >> |
9/10 | Sjöbo | Södra | Jonny Hedberg Mats Carlsson |
- | resultat >> |
2020
Datum | Plats | Arrangör | Domare | PM |
4-5/4 | Eslöv | Södra | Ingela Hägg Mats Carlsson Sofia Lindh Robert Dirksen |
INSTÄLLT |
9-10/5 | Nås, Hedemora |
Svealand | Ingrid Ekholm Ydreborg Lars-Göran Larsson |
INSTÄLLT |
16-17/5 | Mariestad | Västra | Camilla Johansson Jonny Hedberg |
INSTÄLLT |
23-24/5 | Gusum | Bråviken | Christiaan Dirksen Tina Davidsson |
INSTÄLLT |
6-7/6 | Söderhamn | Norra | Lars-Göran Larsson Jonny Hedberg |
INSTÄLLT |
18-19/7 | - | Södra | Simon Van Zanten (NL) Jonny Hedberg (SE) Markku Mähönen (FI) Judit Szanka (HU) |
INSTÄLLT |
27-28/7 | Märsta | Svealand | Karin Koch (DK) Lars Johansen (DK) Annette Nyholm (DK) Camilla Johansson (SE) |
INSTÄLLT |
8-9/8 | Bjurholm | Norra | Agneta Doverholt Andreja Novak (SL) |
INSTÄLLT |
29-30/8 | - | Svealand | Thomas Klokkerhaug (NO) Peter Rönn(FI) |
INSTÄLLT |
12/9 | Boden | Norra | Tina Davidsson Peter Rönn (FI) |
INSTÄLLT |
19-20/9 | Gusum | Bråviken | Mats Carlsson Charlotte Andersson Susanne Leifors Jonny Hedberg |
resultat >> |
3/10 | Mariestad | Västra | Christian Dirksen Marie Jarl |
resultat >> |
10-11/10 | Märsta | Svealand | Jonny Hedberg Christiaan Dirksen |
resultat >> |
17-18/10 | Söderhamn | Norra | Tina Davidsson Agneta Doverholt |
resultat >> |
24-25/10 | Katrineholm | Bråviken | Tina Davidsson Marie Jarl Robert Dirksen |
resultat >> |
2019
Datum | Plats | Arrangör | Domare | Typ | Resultat |
14/4 | Hovdala Uttagning till EM |
Södra | Christiaan Dirksen Robert Dirksen Ole Roscchou, DK |
Nat | resultat >> |
27-28/4 | Katrineholm Uttagning till EM |
Bråviken | Camilla Johansson Sofia Lindh Ingrid Ydreborg Marie Jarl |
Nat | resultat >> |
19/5 | Borlänge | Svealand | Jonny Hedberg Mats Carlsson |
Nat | resultat >> |
1/6 | Östersund | Norra | Sofia Lindh Geir Hammer |
Nat | resultat >> |
30/7 | Strömsholm | Svealand Bråviken |
Bernd Rahms, DE Lars-Göran Larsson |
Int | resultat >> |
11/8 | Bjurholm | Norra | Louis Dehaes Christian Magre |
Nat | resultat >> |
14/9 | Boden | Norra | Thomas Brandt Agneta Doverholt |
Nat | resultat >> |
29/9 | Hässleholm | Södra | Thomas Brandt Steinar Mathisen |
Nat | resultat >> |
13/10 | Mariestad | Västra | Ingela Hägg Lotta Andersson |
Nat | resultat >> |
2018 |
|||||
Datum | Plats | Arrangör | Domare | Typ | PM |
8/4 | Hovdala, Hässleholm Uttagning till EM |
Södra Bråviken |
T. Klokkerhaug Mats Carlsson |
Nat | resultat >> |
15/4 | Hovdala, Hässleholm Uttagning till EM |
Södra | Robert Dirksen Ingrid Ekholm Ydreborg |
Nat | resultat >> |
13/5 | Katrineholm | Bråviken | Lars-Göran Larsson Susanne Leifors |
Nat | resultat >> |
9/6 | Östersund | Norra | Mats Carlsson Yvette Charlesdotter |
Nat | resultat >> |
14/7 | Avesta | Svealand | Susanne Leifors Thomas Brandt |
Nat | resultat >> |
15/9 | Boden | Norra | Per Nordahl Lars-Göran Larsson |
Nat | resultat >> |
29/9 | Torne | Södra | Camilla Johansson Karin Koch |
Nat | resultat >> |
6/10 | Katrineholm | - | Heli Kyrönkari Emese Gyóllai Geir Hammer Mats Carlsson |
Int | resultat >> |
2017 |
|||||
2/4 | Hovdala, Hässleholm Uttagning till EM |
Södra | Simon Van Zanten (NL) Robert Rijnberk (NL) Sofia Lindh (SE) Charlotte Andersson (SE) |
Int | resultat >> |
15-16/4 | Hovdala, Hässleholm Uttagning till EM |
Södra | Thomas Brandt (SE) Lars Johansen (DK) |
Nat | resultat >> |
14/5 | Hedemora | Svealand | Lars-Göran Larsson (SE) Sofia Lindh (SE) |
Nat | resultat >> |
27/5 | Katrineholm | Bråviken | Mats Carlsson (SE) Yvette Charlesdotter (SE) |
Nat | resultat >> |
10/6 | Nyland | Norra | Susanne Leifors (SE) Per Nordahl (SE) |
Nat | resultat >> |
1/8 | Norberg | Bråviken/Svealand | Frie den Boer (NL) Els Siebel (NL) Robert Dirksen (SE) Thomas Brandt (SE) |
Int | resultat >> |
20/8 | Bjurholm | Norra | Andrej Kerpan (SL) György Tesics (HU) Peter Rönn (FI) Ari Raappana (FI) |
Nat | resultat >> |
26-27/8 | Mariestad | Västra | Robert Dirksen (SE) Thomas Brandt (SE) Johannes Buroh (DE) Beritt Dyka |
Int | resultat >> |
16/9 | Boden | Norra | Mats Carlsson (SE) Ingela Hägg (SE) |
Nat | resultat >> |
7/10 | Torne | Södra | Ingrid Ydreborg (SE) Per Nordahl (SE) |
Nat | resultat >> |
2016 |
|||||
9-10/4 | Sjöbo OBS! EM-uttagning |
Södra | Lars Johansen (DK) Charlotte Andersson (SE) |
Nat | resultat >> |
16-17/4 | Östra Ryd OBS! EM-uttagning |
Bråviken | Thomas Brandt (SE) Steinar Mathisen (NO) |
Nat | resultat >> |
21-22/5 | Nyland | Norra | Sofia Lindh (SE) Charlotte Andersson (SE) |
Nat | resultat >> |
2-3/7 | Hedemora | Svealand | Mats Carlsson (SE) Susanne Leifors (SE) |
Nat | resultat >> |
1-2/8 | Strömsholm | Bråviken/Svealand | Jonny Hedberg Bo Forssberg Heikki Seppäl Peter Rönn |
Int | resultat >> |
21/8 | Bjurholm | Norra | Katrin Raie (EE) Laima Eidukiene |
Nat | resultat >> |
3-4/9 | Mariestad | Västra | Yvette Charlesdotter (SE) Robert Dirksen (SE) Thomas Klokkerhaug (NO) Ivar Kvale (NO) |
Int | resultat >> |
17/9 | Boden | Norra | Ingela Hägg (SE) Bo Forssberg (SE) |
Nat | resultat >> |
1/10 | Torne | Södra | Marie Jarl (SE) Susanne Leifors (SE) |
Nat | resultat >> |
2015 |
|||||
12/4 | Skåne OBS! EM-uttagning |
Södra | Marie Jarl, Thomas Brandt | Nat | resultat |
18/4 | Mariestad OBS! EM-uttagning |
Västra | Beritt Dyka, Dagmar Kohl, Yvette Charlesdotter, Robert Dirksen |
Int | resultat |
9/5 | Bjuråker | Norra | Robert Dirksen, Mats Carlsson | Nat | resultat |
16-17/5 | Norberg | Svealand | Yvette Charlesdotter, Bernd Rahms, Peter Grimm |
Int | resultat |
4-5/7 | Söderköping | Bråviken | Ingrid Ydreborg, Lotta Andersson | Nat | resultat |
19/7 | Sjöbo | Södra | Agneta Doverholt, Jonny Hedberg | Nat | resultat |
16/8 | Bjurholm | Norra | Markku Mähönen, Louis Dehaes | Nat | resultat |
20/9 | Nyland | Norra | Lars-Göran Larsson, Ingela Hägg | Nat | resultat |
3-4/10 | Katrineholm | Bråviken | Jonny Hedberg, Robert Dirksen | Nat | resultat |
2014 |
|||||
5-6/4 | Sjöbo | Robert Dirksen Charlotte Andersson |
Södra (nat) | resultat | |
21/4 | Lycke | Thomas Brandt Ingrid Ydreborg |
Västra (nat) | resultat | |
3-4/5 | Söderköping | Susanne Leifors Sofia Lindh |
Bråviken (nat) | resultat | |
10-11/5 | Söderhamn | Johnny Hedberg Charlotte Andersson |
Norra (nat) | resultat | |
17-18/5 | Norberg | Sofia Lindh Agneta Doverholt |
Svealand (nat) | resultat | |
20-21/6 | Krånge | Yvette Charlesdotter Susanne Leifors |
Norra (nat) | resultat | |
19-20/7 | Bara | Lars-Göran Larsson Ingrid Ydreborg |
Södra (nat) | resultat | |
28-29/7 | Strångsjö | Bo Forssberg Agneta Doverholt |
Bråviken (int) | resultat | |
17/8 | Bjurholm | Sofia Lindh | Norra (nat) | resultat | |
23-24/8 | Lycke | Jonny Hedberg, Geir Hammer, Heike Schwarz, Ivar Kvale |
Västra (int) | resultat | |
20-21/9 | Nyland | Lars-Göran Larsson Susanne Leifors |
Norra (nat) | resultat | |
OBS! Nya uttagningsregler till EM 2014 i lure coursing >> |
|||||
2013 |
|||||
6-7/4 | Sjöbo (prel) | Södra | Lotta Andersson, SE Mats Carlsson, SE |
Nat | resultat |
11-12/5 | Söderhamn | Norra | Ingrid Ydreborg (SE), Robert Dirksen (SE) |
Nat | resultat |
18-19/5 | Norberg | Svealand | Gert Zekert, DE Mats Carlsson, SE Ivar Kvale, NO Jonny Hedberg, SE |
Int | resultat |
8-9/6 | Gårdeby, Söderköping | Bråviken | Thomas Brandt, SE Marie Jarl, SE |
Nat | resultat |
13-14/7 | Krånge | Norra | Bo Forssberg, SE, Thomas Klokkerhaug, NO |
Nat | resultat |
20-21/7 | Ljungbyhed | Södra | Jonny Hedberg, SE Tobias Jösch, SE Seinar Mathisen, NO Bo Forssberg, SE |
Int | resultat |
29-30/7 | Stjärnhov | Bråviken | Jyrki Siivola, FI Hannele Holmström, FI Robert Dirksen, SE Geir Hammer, NO |
Int | resultat |
11/8 | Bjurholm | Norra | Tomas Brandt (SE), Lars-Göran Larsson, SE |
Nat | resultat |
21-22/9 | Kramfors | Norra | Agneta Doverholt (SE), Peter Rönn |
Nat | resultat |
28-29/9 | Mariestad | Västra | Thomas Klokkerhaug, NO Josef Statti, DE Lars Johansen, DK Ivar Kvale, NO |
Nat | resultat |
2012 |
|||||
27-28/4 | Trøgstad | Norge | Frank Schmidt (DE), Heike Schwarz (DE) |
Int | resultat |
13/5 | Söderhamn | Norra | Marie Jarl (SE), vakant | Nat | resultat |
20/5 | Norberg | Bråviken/Svealand | Ingela Hägg (SE), Thomas Klokkerhaug (NO) |
Nat | resultat |
2011 |
||||
9/4 | Sjöbo | Jonny Hedberg och Yvette Charlsdotter | nat | resultat |
5/6 | Söderhamn | Geir Kristiansen och Sofia Lindh | nat | resultat |
26/7 | Norberg | Dominique Delabelle (BE), Lars Johansen (DK), Charlotte Andersson (SE) |
int | resultat |
3/9 | Krånge, Skellefteå | Yvette Charlesdotter och Lars Göran Larsson | nat | resultat |
17-18/9 | Kode | - | int | resultat |
22-23/10 | Sjöbo | Sofia Lindh & Mats Carlsson | nat | resultat |
2010 |
||||
10/4 | Sjöbo / VKLC Södra | Ingrid Ydreborg SE, Lars Johansen DK, Thomas Brandt SE och Charlotte Andersson SE | nat | resultat |
8-9/5 | Söderhamn / VKLC Norra | Yvette Charlesdotter SE och vakant | nat | resultat |
2009 |
||||
18/4 | Laholm | Geir Christiansen & Bo Forssberg | SvVK nat | resultat |
25/4 | Trödje | KLUBBMÄSTERSKAP | SvVK inoff | resultat |
26/4 | Bollerup | Marie Jarl, Sverige & Ralf Löwe, Tyskland | SvVK int | resultat |
10/5 | Bråviken | Ingrid Ydreborg & Marie Jarl | SvVK nat | resultat |
31/5 | Borlänge | Ivar Kvale & Tomas Brandt | SvVK nat | resultat |
27/6 | Stjärnhov | Markku Mähönen, Finland & Jonny Hedberg, Sverige | SvVK int | resultat |
13/7 | Söderhamn | Lars-Göran Larsson & Sofia Lindh | SvVK nat | resultat |
16/8 | Norberg
|
Steinar Mathiesen & Yvette Charlesdotter |
SvVK nat | resultat |
29/8 | Vallentuna | Robert Dirksen & Sofia Lindh | SvVK nat | resultat |
12/9 | Vitå |
Mats Carlsson & Susanne Leifors |
SvVK nat | resultat |
20/9 | Horn | Eeva Salmela, Tea Toivanen, Lars-Göran Larsson, Yvette Charlesdotter |
SvVK int | resultat |
26/9 | Katrineholm | Mats Carlsson & Lars-Göran Larsson | SvVK nat | resultat |
2008 |
||||
26/4 | Larv | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
4/5 | Sjöbo | - |
SvVK nat | resultat |
10/5 | Söderhamn | - |
SvVK nat | resultat |
17/5 | Borlänge | Agneta Doveholt, Sverige & Charlotte Andersson, Sverige | SvVK nat | resultat |
2/6 | Holmträsk | Tiia Lyytinen & Jirki Siivola |
SvVK nat | resultat |
27/7 | Söderköping | - |
SvVK EM int | resultat |
16/8 | Sundsvall
|
Charlotte Andersson & Steinar Mattisen |
SvVK nat | resultat |
23/8 | Sjöbo | Per Nordahl & Johnny Hedberg |
SvVKnat | resultat |
31/8 | Vallentuna | Robert Dirksen, Sverige & Gerd Zekert, Tyskland | SvVK int | resultat |
20-21/9 | Falköping | Robert Dirksen, Sverige & Herman Seinhorst, Holland |
SvVK int | resultat |
2007 |
||||
28/4 | Målilla | Bo Forssberg, Sverige & Ivar Kvale, Norge | SvVK nat | resultat |
19/5 | Skavlöten | Tea Toivanen, Finland & Eeva Salmela, Finland |
SvVK nat | resultat |
27/5 | Sjöbo | Dr Arpad Asztalos, Tyskland & Manfred Bartnick, Tyskland |
SvVK int | resultat |
9/6 | Järvtjärn | Ivar Kvale, Norge & Johnny Hedberg, Sverige |
SvVK nat | resultat |
30/6 | Boxholm | Ingela Hägg, Sverige & Robert Dirksen, Sverige | SvVK nat | resultat |
9/7 | Holmträsk | Agneta Doverholt, Sverige & Robert Dirksen, Sverige
|
SvVK nat | resultat |
15/7 | Söderhamn | Marie Jarl, Sverige & Steinar Mattisen, Norge | SvVK nat | resultat |
31/7 | Stjärnhov | Simon van Zanten, Holland & Ivar Kvale, Norge | SvVK int | resultat |
23/9 | Simlångsdalen | Marie Jarl, Sverige & Mats Carlsson, Sverige | SvVK nat | resultat |
29/9 | Sjöbo | Ingela Hägg, Sverige & Robert Dirksen, Sverige | SvVK nat | resultat |
2006 |
||||
30/4 | Torup | Per Nordahl, Sverige & Robert Dirksen, Sverige | SvVK nat | resultat |
6/5 | Bråviken | Marie Jarl, Sverige & Ivar Kvale, Norge
|
SvVK nat | resultat |
21/5 | Skavlöten | Johnny Hedberg, Sverige & Charlotte Andersson, Sverige
|
SvVK nat | resultat |
3/6 | Flyinge | Johnny Hedberg, Sverige & Charlotte Andersson, Sverige
|
SvVK nat | resultat |
10/6 | Alnö | Bernd-Michael Rahms, Tyskland & Robert Dirksen, Sverige | SvVK int | resultat |
11/7 | Niemiholm | Mr Luigi & Mrs Maria Teresa Fassio Durando |
SvVK nat | resultat |
31/7 | Stjärnhov | - | SvVK int | resultat |
1/8 | Bullmark | Mats Carlsson, Sverige & Agneta Doverholt, Sverige | SvVK nat | resultat |
3/9 | Söderhamn | - | SvVK nat | resultat |
16/9 | Bröndome | Paula Seppälä, Finland, Heikki Seppälä, Finland, Johnny Hedberg, Sverige & Ingela Hägg, Sverige | SvVK int | resultat |
24/9 | Herrevadskloster | Agneta Doverholt, Sverige & Michael Behrmann, Tyskland | SvVK nat | resultat |
2005 |
||||
16/4 | Bröndome | Johnny Hedberg, Sverige & Steinar Mattisen, Norge | SvVK nat | resultat |
21/5 | Täby | Agneta Doverholt, Sverige & Pertti Päivärinta, Finland |
SvVK nat | resultat |
4/6 | Malmö | Marie Jarl, Sverige & Ralf Löwe, Tyskland |
SvVK int | resultat |
12/6 | Sundsvall | Mats Carlsson, Sverige & Steinar Mattisen, Norge | SvVK int | resultat |
2/7 | Bråviken | Susanne Leifors, Sverige & Per Nordahl, Sverige
|
SvVK nat | resultat |
6/7 | Holmträsk | Peter Rönn, Finland & Ivar Kvale, Norge | SvVK nat | resultat |
10/7 | Alfta | Charlotte Andersson, Sverige & Agneta Doverholt, Sverige | SvVK nat | resultat |
2/8 | Tammsvik | Michael Behrmann, Tyskland & Charlotte Andersson, Sverige | SvVK int | resultat |
14/8 | Järvtjärn | Marie Jarl, Sverige & Bo Forssberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
27/8 | Flyinge | Bo Forssberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
2/10 | Målilla | Marie Jarl, Sverige & Mats Carlsson, Sverige | SvVK nat | resultat |
2004 |
||||
18/4 | Dingle | Bo Forssberg, Sverige & Charlotte Andersson, Sverige | SvVK nat | resultat |
1/5 | Malmö | Ivar Kvale, Norge & Robert Dirksen, Sverige |
SvVK nat | resultat |
9/5 | Täby | Per Nordahl, Sverige & Apsa Helpi, Finland | SvVK nat | resultat |
31/5 | Bråviken | Robert Dirksen, Sverige & Steinar Mattisen, Norge | SvVK nat | resultat |
3/7 | Norra Bredåker | Marie Jarl, Sverige & Mats Carlsson, Sverige
|
SvVK nat | resultat |
11/7 | Alfta | Per Nordahl, Sverige & Ivar Kvale, Norge | SvVK nat | resultat |
26/7 | Tammsvik | Anne Karikumpu, Finland & Daniel Costas, Frankrike | SvVK int | resultat |
15/8 | Vännäs | Charlotte Andersson, Sverige & Markku Mähönen, Finland | SvVK nat | resultat |
18/9 | Hjältevad | Agneta Doverholt, Sverige & Janne Tuominen, Finland | SvVK int | resultat |
25/9 | Herrevadskloster | Ingela Hägg, Sverige & Jonny Hedberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
2003 |
||||
21/4 | Hjältevad | Ivar Kvale, Norge & Ingela Hägg, Sverige | SvVK nat | resultat |
27/4 | Burlöv | Per Nordahl, Sverige & Mats Carlsson, Sverige | SvVK nat | resultat |
31/5 | Söderköping | Agneta Doverholt, Sverige & Bo Forssberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
9/7 | Bureå | Susanne Leifors, Sverige & Robert Dirksen, Sverige | SvVK nat | resultat |
28/7 | Tammsvik | Tobias Jösch, Tyskland & Susanne Leifors, Sverige | SvVK int | resultat |
11/8 | Alfta | Jonny Hedberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
17/8 | Umeå | Peter Rönn, Finland & Markku Mähönen, Finland | SvVK nat | resultat |
30/8 | Täby | Ivar Kvale, Norge & Jonny Hedberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
21/9 | Torup | Charlotte Andersson, Sverige & Steinar Mattisen, Norge | SvVK int | resultat |
2002 |
||||
20/4 | Hoknaböke | Charlotte Andersson, Sverige & Marie Jarl, Sverige | SvVK nat | resultat |
27/4 | Förslöv | Jürgen Saunus, Tyskland & Thorsten Bergerweiss, Tyskland | SvVK nat | resultat |
8/6 | Bråviken | Jonny Hedberg, Sverige & Marie Jarl, Sverige | SvVK nat | resultat |
29/6 | Alfta | Bo Forssberg, Sverige & Robert Dirksen, Sverige | SvVK nat | resultat |
30/7 | Tammsvik | Per Nordahl, Sverige & Kalle Salovaara, Finland | SvVK int | resultat |
11/8 | Vännäs | Per Nordahl, Sverige & Mats Carlsson, Sverige | SvVK nat | resultat |
24/8 | Ekerö | Charlotte Andersson, Sverige & Bo Forssberg, Sverige | SvVK nat | resultat |
21/9 | Kungälv | Robert Dirksen, Sverige & Agneta Doverholt, Sverige | SvVK nat | resultat |
5/10 | Förslöv | Jan Scotland, Tyskland & Michael Behrmann, Tyskland | SvVK int | resultat |
2001 |
||||
21/4 | Hoknaböke | Ingela Hägg, Sverige & Peter Rönn, Finland | SvVK nat | resultat |
28/4 | Förslöv | Charlotte Andersson, Sverige & Agneta Doverholt, Sverige | SvVK nat | resultat |
10/6 | Stockholm | Susanne Leifors, Sverige & Tiina Flyström, Finland | SvVK nat | resultat |
11/7 | Boden | Agneta Doverholt, Sverige & Susanne Leifors, Sverige | SvVK nat | resultat |
31/7 | Tammsvik | Ingela Hägg, Sverige & Tapio Helpi, Finland | SvVK int | resultat |
19/8 | Umeå | Markku Mähönen, Finland & Peter Rönn, Finland | SvVK nat | resultat |
25/8 | Bråviken | Charlotte Andersson, Sverige & Thomas Kühne, Schweiz | SvVK nat | resultat |
22/9 | Falköping | Jari Hietala, Finland & Mats Carlsson, Sverige | SvVK int | resultat |
2000 |
||||
29/4 | Filipstad | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
14/5 | Bredäng | Pia Jeppsson, Sverige & Birgitta Södergren, Sverige | SvVK inoff | resultat |
27/5 | Stockholm | Ingela Hägg, Sverige & Mats Carlsson, Sverige | SvVK nat | resultat |
12/6 | Bredäng | Cathrin Nilsson, Sverige | SvVK inoff | resultat |
19/6 | Falköping | Markku Mähönen, Finland & Susanne Leifors, Sverige | SvVK int | resultat |
1/8 | Skokloster | Pertti Päivärinta, Finland & Johnny Hedberg, Sverige | SvVK int | resultat |
19/8 | Umeå | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
27/8 | Söderköping | Ingela Hägg, Sverige & Tapio Helpi, Finland | SvVK nat | resultat |
10/9 | Uppsala | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
23/9 | Hunnestad | Mats Carlsson, Sverige & Charlotte Andersson, Sverige | SvVK nat | resultat |
1999 |
||||
9/5 | - | Pia Jeppsson, Sverige | SvVK inoff | resultat |
6/6 | - | Pia Jeppsson, Sverige & Birgitta Södergren, Sverige | SvVK inoff | resultat |
13/6 | - | Pia Jeppsson, Sverige & Cathrin Nilsson, Sverige | SvVK inoff | resultat |
12/9 | - | Birgitta Södergren, Sverige & Taina Lechtonen | SvSR inoff | resultat |
1998 |
||||
28/6 | - | Mats Carlsson, Sverige & PG Pettersson | SvVK nat | resultat |
16/8 | - | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK nat | resultat |
6/9 | - | Johnny Hedberg, Sverige & Per Nordahl, Sverige | SvVK ? | resultat |
1997 |
||||
25/5 | - | - | SvVK ? | resultat |
1/6 | - | - | SvVK ? | resultat |
7/9 | - | - | SvVK nat? | resultat |
27/9 | - | - | SvVK nat? | resultat |