Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Erbjudande!
Boka vårt
annonspaket i
Salukibladet
Boka här >>

SvVK Axevalla Officiell 20/11 2010
Domare Lyn Appleby, Irland (26 + 21, 2+2 babyvalpar, 1+0 valpar)

BIR BIS-2 C.I.B NORD UCH SE LCCH Baklava's Ushid
BH-2 SE UCH Baklava's Uqir
BH-3 CERT Elamir Sao Jose
BH-4 Barakisch Qush Akbar
BH-R FI EE PL CH INT NORD UCH LU CH US CH WW SE V-06 WW-08 Amiyat Anakin
BIM CERT CHAMPIONAT Seadis Elektra
BT-2 FI UCH FI V-04 INT NORD UCH KBH V-03 NO V-07 NORD SE V-03 Qirmizi Famenne
BT-3 DK UCH SE UCH Yashars Basmyra Bint Qadaa
BT-4 C.I.B NORD UCH SE LCCH Dahaqin Azuma Ashantii
BT-R DK UCH SE UCH SK CH SL CH Dabka's Izzie

Babyvalpklass hanar
1 HP Qirmizi Merlot [BIM BABYVALP]

Babyvalpklass tikar
1 HP Qirmizi Magnolia [BIR BIS BABYVALP]

Juniorklass hanar
1-1 CK Badavie Pacific Dream [BIR JUNIOR]
1-2 HP Yashars Djilahm Habib
2 Mehr Angiz Shamsiin Navid

Unghundsklass hanar
1-1 CK Baklava's Virac [BIR BIS-4 UNGHUND]
2 Ashan Al Zahra

Bruksklass hanar
1-1 CK Sharwassim Ajib Ibn Shaitaan [BIR BIS BRUKSHUND]

Öppenklass hanar
1-1 CK BH-3 CERT Elamir Sao Jose
1-2 CK BH-4 Barakisch Qush Akbar
1-3 CK Mazraé Gangall Glenfarclas
1-4 Al A'lim Ihmz Ben Malcolm
1-R Djelal Drive A Race In Dakar
1 Seadis Eragon
1 Barakisch Rakhshan Behrad
1 Badavie Don't Stop The Music

Championklass hanar
1 CK BIR BIS-2 Baklava's Ushid
2 CK BH-2 Baklava's Uqir
3 CK Badavie Heat Of The Night
4 CK Badavie Komander
5 CK Al Wathba Thamir Abdul-Haqq
OPL CK Dabka's Italy
OPL CK Dahaqin Asiq Ajaban

Veteranklass hanar
1 CK BH-R Amiyat Anakin [BIM VETERAN]
2 HP Xass Farah Cyrus

Unghundsklass tikar
1-1 CK Djelal Passion Ruby [BIM UNGHUND]
1-2 HP Baklava's Valletta
1-3 HP Seadis Gi Gi

Bruksklass tikar
1-1 Barakisch Roya Bolour
1-2 Dhawati Nashira Bint Rafiiqa

Öppenklass tikar
1-1 CK BIM CERT CHAMPIONAT Seadis Elektra
1-2 CK Mazraé Gangall Bruichladdish
1-3 Dhawati Na'imah Shadan
1-4 Khalils Tara Scheherazade

Championklass tikar
1 CK BT-3 Yashars Basmyra Bint Qadaa
2 CK BT-4 Dahaqin Azuma Ashantii
3 CK BT-R Dabka's Izzie
4 CK Barakisch Rana Banu
5 CK Badavie For Your Eyes Only
OPL CK Barakisch Qabil Advie

Veteranklass tikar
1 CK BT-2 Qirmizi Famenne [BIR BIS VETERAN]
2 HP Shafaq Priscilla Paljette
3 HP Badavie Rhovanion

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Baklava [BIR UPPFÖDARGRUPP]

_MG_1505wbimbirvalp
BIM BABYVALP Qirmizi Merlot BIR BIS BABYVALP Qirmizi Magnolia

_MG_1527wcert
CERT Elamir Sao José

_MG_1553wizor
BIS-2 C.I.B & Nord Ch SE LC Ch Baklava's Ushid

_MG_1555wseadis_electra
CERT CHAMPIONAT Seadis Elektra