Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Erbjudande!
Boka vårt
annonspaket i
Salukibladet
Boka här >>

SvSR Tångahed Officiell 15/6-08
Domare Nicola Quadling

BIM CERT CHAMPIONAT Baklava’s Ushid
BH-2 Dahaqin Asiq Ajaban
BH-3 Al-Shên Qamar Al Dahabi
BH-4 Badavie Konquestador
BH-R Dahaqin Adabi Atil
BIS CERT Khalils Qudiya L-Amru Scheherazade
BT-2 Al-Shên Ishaarah
BT-3 Ritzas Rashida
BT-4 Dabka's Fay
BT-R Baklava’s Tigris Min Dahaqin

Babyvalpklass hanar
1 HP Seadis Fernando [BIR BABYVALP]

Babyvalpklass tikar
1 HP Seadis Francesca [BIM BABYVALP]

Valpklass hanar
1 Red Hawk's Nizar Salim

Juniorklass hanar
1-1 HP Al-Shên Djadiid Al Faaiz

Unghundsklass hanar
1-1 CK BH-4 Badavie Konquestador
1-2 CK Seadis Dustin Hoffman
1-3 CK Badavie Komander
1-4 HP Badavie Jumping Jack Flash
1-5 HP Al A'lim Ihmz Ben Malcolm
1 HP Badavie Kapricorn
2 Dyanitos Nom
2 Rumi Of Baramati

Bruksklass hanar
1-1 CK Noor Inca Alfa Romeo Visconti
1-2 CK Al-Shên Ilaahii Ibn Malaki
1-3 Hisilome’s Fezzan
1-4 Maymounas Ibn El Aslan

Öppenklass hanar
1-1 CK BIM CERT CHAMPIONAT Baklava's Ushid
1-2 CK BH-R Dahaqin Adabi Atil
1-3 CK Dioskury Nabil Al Khalil
1-4 Badavie Daydream Believer
1-5 Baklava's Uqir
1 Al-Shên Imlaaq
1 El Adini Latoof
1 Seadis Colone
2 Shafaq Qa-Andante Geshed
2 Shirin Roya Hekmat
2 Dhawati Hareeq Ghazal
2 Dhawati Harrat Ibn Rashid
2 Hisilome's Galahad
2 Hisilome's Garanhir
2 Izania Antonius
2 Red Hawk's Yazdezad Majid

Championklass hanar
1 CK BH-2 Dahaqin Asiq Ajaban
2 CK BH-3 Al-Shên Qamar Al Dahabi
3 CK Badavie Heat Of The Night
4 El Ubaids Genesis
5 Baklava's Tifli Tayyib
OPL Al-Shên Naar El Shaitaan
OPL Shaamroc Silver Touch

Veteranklass hanar
1 CK Badavie Silmarillon
2 CK Shirin Roya Denj-Mashush
3 HP Al-Shên Muniir Mustaqbal
4 HP Baklava's Ramz Ragib
5 HP Philander
OPL Baklava's Rawa Ramaq

Juniorklass tikar
1-1 CK Aziz Chameh
1-2 CK Khalils Tara Scheherazade
2 Seadis Elektra

Unghundsklass tikar
1-1 CK BT-3 Ritzas Rashida
1-2 CK Barakisch Roya Bolour
1-3 HP Dabka's Honey
1-4 HP Khalils Shadi Az Izania
1-5 HP Dabka's Happy

Bruksklass tikar
1-1 CK BT-R Baklava's Tigris Min Dahaqin
1-2 CK Seadis Chilaila
1-3 CK Caravan Wataarah
1-4 Caravan Rafiiqa Bint Warda
1-5 Badavie Chantie
1 Tazillah Kazhireh

Öppenklass tikar
1-1 CK BIS CERT Khalils Qudiya L-Amru Scheherazade
1-2 CK BT-2 Al-Shên Ishaarah
1-3 CK Badavie Hold Me Tight
1-4 Shirin Roya Homyuni
1-5 Dahaqin Azuma Ashantii
1 Badavie Zahora
1 Shafaq Priscilla Paljette
1 Gizella De Lunduki
1 Izania Abigail
1 Qirmizi Illeana
2 Seadis Chiwani
2 Shaamroc Shalimar
2 Badami Of Baramati
2 Baklava's Uns Harir
2 Dabka's Emira
2 Dervisch Move Like A Diva

Championklass tikar
1 CK BT-4 Dabka's Fay
2 CK Dhawati Hinda Bint Rafiiqa
3 CK Khalils Lababa
4 CK Khalils Libach Fu Libie Scheherazade
5 CK Baklava's Tara Tayyibah

Veteranklass tikar
1 CK Badavie Pharaz
2 HP Phizgig

Avelsgrupp
1 HP Khalils Lababa [BIS AVELSGRUPP]

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Seadis [BIS UPPFÖDARGRUPP]
2 HP Kennel Khalils


BIM & BIS


VALP


JUNIOR


UNGHUND


BRUKS


VETERAN


AVELSGRUPP


UPPFÖDARGRUPP


BÄSTA RÖRELSER


BÄSTA PAR