Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Erbjudande!
Boka vårt
annonspaket i
Salukibladet
Boka här >>

SvSR Officiell, Bosjökloster 14/5 2006
Domare Neil Stanmore


BIS Al-Shén Qamar Al Dahabi
BH-2 Hisilome's Dicaprio
BH-3 CERT CHAMPIONAT Al-Shén Naar El Shaitaan
BH-4 Badavie Silmarillon
BH-R Volante's Battista
BIM Acleopatra
BT-2 Al-Shén Qadaa Bint Abla
BT-3 CERT CHAMPIONAT Volante's Barchetta
BT-4 Al-Shén Amber Kahala
BT-R Ma'a Zalek Moannas Va Ziba

Babyvalpklass hanar
1 HP SEADIS COLONE [BIS BABYVALP]

Babyvalpklass tikar
1 HP SHIRIN ROYA ZAYÉ [BIM BABYVALP]

Valpklass hanar
1 HP AL-SHÉN IMLAAQ [BIM VALP]

Valpklass tikar
1 HP YASHARS AIIDA [BIS VALP]

Juniorklass hanar
1-1 CK EL-ADINI LATOOF [BIS JUNIOR]

Unghundsklass hanar
1-1 CK BADAVIE EL EMPERADOR [BIM UNGHUND]
2 KHALILS PEGASUS
2 HISILOME'S GALAHAD
2 AL WATHBA UMM LAJJ IBN SAHIB      
2 HISILOME'S GAWAIN
2 SHAAMROC SILVER TOUCH
2 AL WATHBA UMER AL DIRW
2 BADAVIE DAYDREAM BELIEVER     
                  
Bruksklass hanar
1-1 RED HAWK'S YAHVAR ASSIM

Öppenklass hanar
1-1 CK BH-3 CERT CHAMPIONAT AL-SHÉN NAAR EL SHAITAAN
1-2 CK BH-R VOLANTE'S BATTISTA                  
1-3 DHAWATI HARRAT IBN RASHID
1-4 DHAWATI HAREEQ GHAZAL
1-5 DABKA'S CHERION
1 AL WATHBA SAHIB KARAM
1 ABU BAQR'S FANDOQ SARIF
1 ABU BAQR'S FELJOMLE MALEK
2 SHIRIN ROYA HEKMAT
2 HISILOME'S EMILIO
2 KASHMANIS VALIANT

Championklass hanar
1-1 CK BIS AL-SHÉN QAMAR AL DAHABI
1-2 CK BH-2 HISILOME'S DICAPRIO
1-3 CK BH-4 BADAVIE SILMARILLON
1-4 CK BADAVIE YAMBORE
1-5 CK VOLANTE'S BIZZARINI
1 CK AL-SHÉN SIHR ABJAD     
1 CK BAKLAVA'S THAMOSE HALIL
1 ABU BAQR'S FAZILAT ZUD
1 DABKA'S CHESS MUSTIKKA
1 AMIYAT ALDERAAN   
1 BAKLAVA'S TIFLI TAYYIB
1 EL-UBAID'S GENESIS     
1 ABU BAQR'S DURBIN DUSTAR    
1 SHIRIN ROYA DENJ-MASHUSH     
    
Veteranklass hanar
1-1 CK NORTH DANES ORIENTAL FARID [BIM VETERAN]
1-2 CK ASARAFI JUAN JAGANNATH
1-3 HP HISILOME'S CHAESAR
1-4 HP BAKLAVA'S RAMZ RAGIB         
1-5 HP KHALILS DIB AL DIMAQS
1 HP BARAKISCH JAHTALAB LETAFAT
    
Juniorklass tikar
1-1 HP ABU BAQR'S GHOVARA HAMISE [BIM JUNIOR]
1-2 HP SHEEMARA'S CADIDJAH AL SHAMA     
                  
Unghundsklass tikar
1-1 CK DABKA'S EMIRA [BIS UNGHUND]
1-2 HP BARAKISCH QABIL ADVIE
1-3 HP BARAKISCH QARIB AYAZ
1-4 HP DABKA'S ENYA
1-5 HP KHALILS PILEAH BINT GAZIYA
1 AL KHABARA DARRAH
                  
Bruksklass tikar
1-1 CK HISILOME'S DARCY [BIS BRUKSHUND]
1-2 CARAVAN RAFIIQA BINT WARDA
1-3 XASS FARAH DAPHNE

Öppenklass tikar
1-1 CK BT-3 CERT CHAMPIONAT VOLANTE'S BARCHETTA
1-2 CK MA'A ZALEK MOHAL VA ZADAN
1-3 CANAPUS ASHIIQAH OF OAZIS
1-4 DHAWATI HADEEYA BINT WARDA
1-5 DHAWATI HINDA BINT RAFIIQA
1 MA'A ZALEK MOHTARAM AVAZ
1 AL-SHÉN NEJMA AL ZAHRA
2 DHAWATI HAAZA AL WAKI
2 CARAVAN UMNIYAH    
2 SHIRIN ROYA HABIBI
2 SHIRIN ROYA HAQIQI   
2 SHAFAQ NOELLE NOOR
2 SHIRIN ROYA HOMAYUNI
2 HISILOME'S ELLA JUANITA
2 HISILOME'S DARJEELING
2 MA'A ZALEK MOJAHHAZ ZAN
    
Championklass tikar
1-1 CK BIM ACLEOPATRA
1-2 CK BT-2 AL-SHÉN QADAA BINT ABLA
1-3 CK KHALILS LIBACH FU LIBIE SCHERAZADE
1-4 CK DABKA'S CASSANDRA
1-5 CK BAKLAVA'S THURRAYYA
1 BAKLAVA'S TARA TAYYIBAH
1 KHALILS KIBRIYA                  
     
Veteranklass tikar
1-1 CK BT-4 AL-SHÉN AMBER KAHALA [BIS VETERAN]
1-2 CK BT-R MA'A ZALEK MOANNAS VA ZIBA
1-3 HP VOLANTE'S ZOLA
1-4 HP ABU BAQR'S BAMDAD BEJAD   
1-5 HP VOLANTE'S ZIMYAH

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Volante's [BIS UPPFÖDARGRUPP]

Bästa par
Ma'a Zalek Mohtaram Avaz & Ma'a Zalek Mojahhaz Zan [BIS PAR]


BIS & BIM