Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Erbjudande!
Boka vårt
annonspaket i
Salukibladet
Boka här >>

SKK Ronneby Nationell 6/8 2005
Domare David Miller


BIR BIG-3 Rahima's Basir Yashar
BH-2 CERT Asarafi Nemo El Cazzino
BH-3 Asarafi Juan Jagannath
BH-4 Dabka's Chaspar
BH-R Al-Shén Nuhaas Asfar
BIM CERT Al Wathba Umaymah Kalila
BT-2 Al-Shén Amber Kahala
BT-3 Ma'a Zalek Mohal Va Zadan
BT-4 Dabka's Cassandra
BT-R Dabka's Donna
CERT Asarafi Nemo El Cazzino

Valpklass hanar
1 HP HISILOME'S GARANHIR [BIM VALP]

Valpklass tikar
1 HP BARAKISCH QABIL ADVIE [BIR BIS-R VALP]

Juniorklass hanar
1-1 CK BH-2 CERT ASARAFI NEMO EL CAZZINO
1-2 CK AL WATHBA URUDJ ANEES
1-3 BADAVIE ERASMO
1-4 SHAAMROC SILVER TOUCH

Unghundsklass hanar
1-1 CK BH-R AL-SHÉN NUHAAS ASFAR

Öppenklass hanar
1-1 CK BH-4 DABKA'S CHASPAR
1-2 HISILOME'S EMILIO     
1-3 RED HAWK'S KAMAL BEHRANG
1-4 DABKA'S CHERION    
1-5 BARAKISCH MEHRZAD WADD
    
Championklass hanar
1-1 CK BH-3 ASARAFI JUAN JAGANNATH
1-2 CK DABKA'S CHESS MUSTIKKA
1-3 BADAVIE YAMBORE   
1-4 SHIRIN ROYA DENJ-MASHUSH
      
Veteranklass hanar
1-1 CK BIR BIG-3 RAHIMA'S BASIR YASHAR [BIR VETERAN]
      
Juniorklass tikar          
1-1 CK BIM CERT AL WATHBA UMAYMAH KALILA
1-2 BADAVIE ESTANCIA    

Unghundsklass tikar
1-1 CK BT-R DABKA'S DONNA
1-2 CK DHAWATI HADEEYA BINT WARDA
1-3 RED HAWK'S GHAZALAH SAMIRA
1-4 DABKA'S DANJAH CARISSMA
1-5 BADAVIE CHANTIE     
1 SHIRIN ROYA HOMAYUNI
1 TWISTY MARSH KAJALLAH EL CAZZINO         
                  
Bruksklass tikar
1-1 CK ARRIYAD MOBAZRA
1-2 SHAFAQ NOELLE NOOR

Öppenklass tikar
1-1 CK BT-3 MA'A ZALEK MOHAL VA ZADAN
1-2 CK CANAPUS ASHIIQAH OF OAZIS
1-3 AL WATHBA TOHFA RAJA YASMEEN
1-4 AL WATHBA THABIYA HIYYEH 'L-AHLA                  
1-5 BARAKISCH OMEED YAFTAN
1 BADAVIE VAIYA

Championklass tikar
1-1 CK BT-4 DABKA'S CASSANDRA                  
1-2 QIRMIZI ENYAMBA                  

Veteranklass tikar
1-1 CK BT-2 AL-SHÉN AMBER KAHALA [BIM VETERAN]
1-2 CK RAHIMA'S BAJAMA ATOOSA                  
1-3 MA'A ZALEK MOANNAS VA ZIBA

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Al Wathba [BIR UPPFÖDARGRUPP]


BIR & BIM


UPPFÖDARGRUPP