Styrelsen informerar

Vad händer i klubben?
Håll dig uppdaterad!
Senaste informationen
från styrelsen kan du
hitta här >>

Salukins ålder

Rapportera in om du mist
din saluki, gäller hundar
födda 1991 och framåt.
Enkäten hittar
du här >>

Salukibladet

Erbjudande!
Boka vårt
annonspaket i
Salukibladet
Boka här >>

SKK Stockholm Internationell 26/3 2005
Domare Valenti Ivanishcheva


BIM CACIB Badavie Umbar
BH-2 Baklava's Rawa Ramaq
BH-3 R-CACIB Z'bee's Top Flite Freddie
BH-4 Amiyat Anakin
BH-R CERT CHAMPIONAT Tazillah Qahir Sanam
BIR BIG-3 CACIB Badavie Pharaz
BT-2 CERT R-CACIB CHAMPIONAT Badavie Zerinde
BT-3 Tazillah Qasama Faruz
BT-4 Shafaq Lihna La Waya
BT-R Dabka's Cassandra

Juniorklass hanar
1-1 CK QIRMIZI GLOBAL ENVOY
1-2 HP AL A'LIM HAMID

Unghundsklass hanar
1-1 CK AL-SHÉN SIHR ABJAD
1-2 CK AL WATHBA UMM LAJJ IBN SAHIB
1-3 AL A'LIM HAMAL
1-4 AL A'LIM HA'ZERA'ATI EL SHAFAQ
1-5 AL-SHÉN SABII SAARIM                  
      
Öppenklass hanar
1-1 CK BH-R CERT CHAMPIONAT TAZILLAH QAHIR SANAM
1-2 ABU BAQR'S FANDOQ SARIF
1-3 ABU BAQR'S DURBIN DUSTAR
1-4 BADAVIE YAMBORE
1-5 MIN ARABI QAYIM PEGAZUZ     
2 DABKA'S CHESS MUSTIKKA         
                  
Championklass hanar
1-1 CK BIM CACIB BADAVIE UMBAR
1-2 CK BH-3 R-CACIB Z'BEE'S TOP FLITE FREDDIE
1-3 CK BH-4 AMIYAT ANAKIN
1-4 BADAVIE SANDIMAN
1-5 EL-UBAID'S GENESIS     
                  
Veteranklass hanar
1-1 CK BH-2 BAKLAVA'S RAWA RAMAQ [BIM VETERAN]
    
Juniorklass tikar
1-1 CK BADAVIE CEDALA
1-2 CK DHAWATI HINDA BINT RAFIIQA
1-3 SHAFAQ ROYAL ROMANCE
1-4 ASARAFI NUJAIMA STELLA         
      
Unghundsklass tikar
1-1 CK IBRIZ YASCHANA
1-2 CK AL A'LIM HAMIRA
1-3 AL-SHÉN SARAFA AL YASHAR
1-4 IBRIZ YPHEHRIA
1-5 KHALILS NI'MA NUJAIMA BINT GAMIDA                  
    
Bruksklass tikar
1-1 CK BAKLAVA'S TIGRIS MIN DAHAQIN
1-2 CARAVAN RAFIIQA BINT WARDA

Öppenklass tikar
1-1 CK BT-2 CERT R-CACIB CHAMPIONAT BADAVIE ZERINDE
1-2 CK BT-3 TAZILLAH QASAMA FARUZ
1-3 XASS FARAH CANDY
1-4 SHAFAQ QA-DAPHNE GAZELL
1-5 XASS FARAH CLEOPATRA
2 MIN ARABI QUEENIE AL QHIM
2 ABU BAQR'S FEREST

Championklass tikar
1-1 CK BIR BIG-3 CACIB BADAVIE PHARAZ
1-2 CK BT-4 SHAFAQ LIHNA LA WAYA
1-3 CK BT-R DABKA'S CASSANDRA                  
1-4 KHALILS LI-L-MARRATI
1-5 BADAVIE YOYFUL
1 KHALILS L'IRQ AL LULU    
1 BADAVIE X'ITING     
1 KHALILS KIBRIYA         
                  
Veteranklass tikar
1-1 CK AL-SHÉN AMBER KAHALA [BIR VETERAN]
1-2 IBRIZ UWAYYHA   
1-3 KHALILS FADILA

Uppfödargrupp
1 HP Kennel Badavie [BIR BIS UPPFÖDARGRUPP]


BIM & BIR Foto: Kim Togeretz