• SvSR Torslanda Inofficiell 1/10 2017
    Domare: Ingela Hägg, Kennel Al Wathba
    Antal deltagande hundar:
    Babyvalp hanar 66 & tikar 5
    Valp hanar 2
    Vuxen hanar 17 & tikar 22

    BIS NORD CH Dahaqin Adabi Atil
    BH-2 CH Michaelkors
    BH-3 C.I.B NORD CH JEUW-15 Baklava’s Special Edition
    BH-4 SE FI CH Amiyat Darth Vader
    BIM C.I.B NORD EE FI CH FI V-15 SE V-16 Husniya Har Kala Rachi
    BT-2 Aziz Qitarah
    BT-3 C.I.B NORD CH Baklava’s Vera Cruz
    BT-4 Amiyat Essowyn

    Babyvalpklass hanar
    1 HP Qirmizi Ramisco [BIM BABYVALP]
    2 HP Dahaqin Farees Farees
    3 HP Arriyad Sander
    4 HP Dahaqin Fajaruddin
    OPL HP Arriyad Sadaam
    OPL HP Ta’zim Khaliber

    Babyvalpklass tikar
    1 HP Qirmizi Rubienne [BIS BABYVALP]
    2 HP Arriyad Soya
    3 HP Dahaqin Fazluna
    4 HP Dahaqin Fozia
    OPL HP Qirmizi Rivendelle

    Valpklass hanar
    1 HP Zadonas Durandal [BIS VALP]
    2 HP Emoticon Avalanche

    Juniorklass hanar
    1 HP Almiidhi Darrakh [KLUBBDIPLOM, BIM JUNIOR]

    Unghundsklass hanar
    1 HP Kabeerah Borlas [KLUBBDIPLOM, BIM UNGHUND]

    Bruksklass hanar
    1 HP Mehr Angiz Shimal Nasir [KLUBBDIPLOM, BIM BRUKSHUND]
    2 HP Etham Al Zahra

    Öppenklass hanar
    1 HP Dahaqin Chaqib [KLUBBDIPLOM]
    2 HP Dahaqin Eshaan
    3 Badavie X’elent Choice
    4 Dahaqin Chantaraan

    Championklass hanar
    1 HP Baklava’s Special Edition [KLUBBDIPLOM]
    2 HP Amiyat Darth Vader
    3 HP El-Ubaid’s Tango
    4 HP Baklava’s Special Edition

    Seniorklass hanar
    1 HP Michaelkors [KLUBBDIPLOM, BIS SENIOR]

    Veteranklass hanar
    1 HP BIS Dahaqin Adabi Atil [KLUBBDIPLOM, BIS VETERAN]
    2 HP Baklava’s Uqir
    3 Barakisch Rahim Behzad
    4 Seadis Dustin Hoffman

    Juniorklass tikar
    1 HP Amiyat Essowyn [KLUBBDIPLOM, BIS JUNIOR]

    Unghundsklass tikar
    1 HP Aziz Qitarah [KLUBBDIPLOM, BIS UNGHUND]
    2 HP Khaberah Belfalas
    3 Kabeerah Bree

    Bruksklass tikar
    1 HP Arriyad Nour [KLUBBDIPLOM, BIS BRUKSHUND]
    2 HP Volante’s D’ashli

    Öppenklass tikar
    1 HP Husniya’s Abreshmina [KLUBBDIPLOM]
    2 HP Zandirah’s Sister Nightfall
    3 HP Dahaqin Danai
    4 Baklava’s Sparkling Edition
    OPL Dahaqin Chereen
    OPL Dahaqin Ehteram Ezzah

    Bred By klass tikar
    1 HP Dahaqin Bahiya Deanna [KLUBBDIPLOM, BIS BRED BY]

    Championklass tikar
    1 HP BIM Husniya Har Kala Rachi [KLUBBDIPLOM]
    2 HP Baklava’s Magic Edition
    3 HP Dahaqin Dori Ramaqi
    4 HP Kabeerah Arwen

    Seniorklass tikar
    1 HP Baklava’s Vera Cruz [KLUBBDIPLOM, BIM SENIOR]
    2 HP Volante’s Ca’La Bionda

    Veteranklass tikar
    1 HP Dahaqin Abiha Anin [KLUBBDIPLOM, BIM VETERAN]
    2 HP Seadis Elektra
    3 HP Arriyad Qhyria

    Avelsgrupp
    1 HP Kabeerah Arwen [BIS AVELSGRUPP]
    HP Dahaqin Bahiya Deanna
    HP Dahaqin Chereen

    Uppfödargrupp
    1 HP Kennel Arriyad [BIS UPPFÖDARGRUPP]
    HP Kennel Baklava
    HP Kennel Dahaqin
    HP Kennel Kabeerah

    Generationsklass
    BIS Seadis Elektra, Kabeerah Arwen & Khaberah Belfalas

    Parklass
    BIS Baklava’s Special Edition & Baklava’s Sparkling Edition

    BARN MED HUND
    1 Bianca Nyberg
    delad 2:ndra plats Oscar, Simon & Charlie